Aajege har i samarbeid med Rossen tjïelte / Røros kommune gleden av å ønske velkommen til foredraget
“Urfolks- og samiske perspektiver på mangfold og spesialpedagogisk støtte i skolekontekst fra foreldre og familieperspektiv- forskning fra Canada og Norge”.
Med Anne Lindblom, professor i spesialpedagogikk
Når: 11/2 – 25.
Tid: kl 19.00 – 20.30.
Sted: Aajege, Sundveien 12, Røros.
Anne Lindblom er professor i spesialpedagogikk, og er knuten til Universitetet i Innlandet og har en del forskning og samarbeid med samisk høgskole. Hennes forskning løfter bl a fram samiske spesialpedagogers fortellinger om foreldreperspektiver, samt foresattes narrativer fra First Nations i Canada. Hun er født i Sverige, oppvokst i Vancouver, Canada, og har stemor og søstrer (på sin fars side) som er fra Carrier-stammen i British Columbia, Canada. Urfolksperspektiver i spesialpedagogikk er et av Lindbloms forskningsinteresser. I 2017 disputerte hun med avhandling om musikkens betydning for barn som har autisme, fra urfolk i British Columbia.
Foredraget kommer til å bli streamet via facebookarrangemanget.
Facebook-link:
Send en forespørsel til matma@trondelagfylke.no før kl 17.00 tirsdagen 11/2, og du vil deretter bli tilsendt en Teams-link til foredraget.
Foredraget er gratis, inneholder enkel servering og er åpent for alle.
Buerie båeteme/ Velkommen!